Pierwsze wydanie „Podstaw architektury krajobrazu" jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie społeczne ładem przestrzennym i dbałością o otoczenie. Z myślą o tych, którym środowisko życia człowieka leży na sercu i chcieliby mieć wpływ na sposób kształtowania krajobrazu, powstał nowy program nauczania i podręcznik, który właśnie oddajemy do rąk uczniów i nauczycieli szkół kształcących w zawodzie technika architektury krajobrazu. Ze względu na obszerny zakres materiału podręcznik zostanie opracowany w trzech częściach i kolejno obejmuje zagadnienia związane z:
CZĘŚĆ I - warsztatem pracy;
CZĘŚĆ II - wpływem człowieka na krajobraz, historią sztuki ogrodowej oraz rewaloryzacją i konserwacją krajobrazu ogrodowego;
CZĘŚĆ III - współczesnymi tendencjami w kształtowaniu krajobrazu i jego charakterystycznymi elementami. Informacje zawarte w pierwszej części podręcznika pomogą w opanowaniu istotnych w pracy zawodowej umiejętności warsztatowych, związanych z wykorzystaniem różnych technik plastycznych i zasad kompozycji. Jeden z rozdziałów dotyczy szczególnie interesującej i aktualnej problematyki, znajdującej coraz szersze zastosowanie w praktyce, tj. możliwości wykorzystania techniki komputerowej. Obecnie dostępne są dwie pierwsze części podręcznika.